Szkoła Trenerów Dramy

Szkoła Trenerów Dramy daje możliwość doskonalenia siebie, swoich umiejętności pracy z grupą i poznania różnorodnych metod trenerskich ze szczególnym uwzględnieniem metody dramy. Program Szkoły jest autorskim modelem kształcenia trenerów, stworzonym przez zespół Drama Way. Model ten oparty jest z jednej strony o wzorce brytyjskie w zakresie uczenia metody, z drugiej zaś o ugruntowaną w Polsce wiedzę i doświadczenie w obszarze szkolenia trenerów w pracy z grupą.

 

Informacje dotyczące X edycji Szkoły Trenerów Dramy dostępne są TUTAJ.

Odkryj dramę i rozwijaj kompetencje trenerskie!

Chciałbyś zmienić coś w swoim życiu zawodowym? Interesuje Cię zawód trenera? Chciałbyś prowadzić warsztaty rozwojowe, szkolenia tematyczne lub pracować ze społecznościami lokalnymi wykorzystując nieszablonowe, angażujące i wzmacniające metody pracy? Pracujesz jako trener i chciałbyś poszerzyć swój warsztat pracy, zdobyć nowe, kreatywne narzędzia i rozszerzyć swoją perspektywę teoretyczną? Wpadłeś w „koleiny trenerskie”, czujesz się znudzony i potrzebujesz świeżości?

Szkoła Trenerów Dramy przygotuje Cię do podjęcia kreatywnej i dającej poczucie sensu pracy trenerskiej.

Szkoła Trenerów Dramy została stworzona w odpowiedzi na rosnące wymagania i potrzeby wielu środowisk i grup społecznych, m.in. biznesu, edukacji, profilaktyki. Potrzeby te związane są z funkcjonowaniem wysoko wykwalifikowanych trenerów, którzy potrafiliby w sposób wrażliwy i angażujący pracować z różnymi grupami odbiorców. Drama jako metoda bazująca na empatii, ciekawości i zaangażowaniu uczestników taką właśnie pracę umożliwia. Można nią pracować w sposób pogłębiony, wglądowy, jak i stosować wybrane techniki w trakcie krótszych szkoleń skoncentrowanych na zadaniu. Dodatkowym atutem jest jej uniwersalność; sprawdza się w wielu środowiskach i kontekstach; od biznesu, poprzez instytucje, organizacje pozarządowe czy pomoc psychologiczną. 

W Szkole Trenerów Dramy kształcimy trenerów oferując pogłębiony trening rozwojowy, rzetelne szkolenie w zakresie technik dramowych oraz rozumienia procesów grupowych. W trakcie zajęć uwzględniamy nie tylko praktykę, ale także współczesną refleksję teoretyczną dotyczącą metody i pracy z grupą, która pozwala osadzić pracę trenerską w szerszej perspektywie teoretycznej. Zajęcia w szkole prowadzą osoby wykorzystujące dramę w biznesie, pracy rozwojowej, profilaktyce, edukacji czy animacji społecznej przekazując wiedzę, w jaki sposób zastosować metodę w danym środowisku.

Program Szkoły adresowany jest zarówno do doświadczonych trenerów, którzy szukają dodatkowych narzędzi pracy, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem grup. Ukończenie Szkoły potwierdzone jest dyplomem i w pełni przygotowuje do rozpoczęcia pracy z grupą z wykorzystaniem dramy.

Rozkład zajęć w Szkole został dostosowany do możliwości czasowych osób z całej Polski - zjazdy odbywają się raz w miesiącu - w soboty w godzinach 9-18 i w niedziele w godzinach 9-16. Ze względu na swoją specyfikę wyjątkiem są Treningi - interspersonalny i dramowy.

Naszą Szkołę ukończyli do tej pory m.in.:

  • trenerzy (ngo, biznesu, umiejętności psychologicznych, międzykulturowi),
  • osoby świadczące pomoc psychologiczną, rozwojową (psycholodzy, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień, coach'e, socjoterapeuci),
  • nauczyciele, wychowawcy,
  • animatorzy, instruktorzy teatralni, reżyserzy, aktorzy,
  • osoby chcące zmienić swoje życie zawodowe, zainteresowane rozwojem własnym.
Szkoła trenerów Dramy 
 
 
 

Szkoła obejmuje 3 moduły: Rozwojowy, Metodyczny i Treningowy, w trakcie których rozwijamy umiejętności i przekazujemy wiedzę z różnych obszarów: rozwoju osobistego, metod i technik dramowych oraz pracy trenerskiej.

W naszej Szkole:

  • będziesz uczestniczyć w Grupie Rozwoju Osobistego - przejdziesz własny proces rozwoju, który umożliwi pełniejsze przygotowanie do pracy z grupą,
  • poznasz różne techniki i narzędzia dramowe,
  • nauczysz się wykorzystywać dramę w różnych kontekstach (m.in. w szkoleniach, pracy z młodzieżą, projektach teatralnych, zajęciach rozwojowych, pracy z biznesem),
  • pogłębisz rozumienie metody i pracy z grupą dzięki wykładom teoretycznym.

Po ukończeniu szkoły będziesz mógł uczestniczyć w Klubie Absolwenta Szkoły Trenerów Dramy. Będziesz mógł dalej pogłębiać metodę dramy i brać udział w warsztatach w ramach formuły Trener Trenerowi.