Strona główna / Zespol / Adam Gąsecki

Adam Gąsecki

trener

Animator kultury specjalizujący się w działaniach teatralnych - autor i realizator projektów. Aktor – zagrał w ponad 20 spektaklach teatru dramatycznego, fizycznego, zaangażowanego społecznie. Autor scenariuszy, reżyser, trener, edukator filmowy.

 

Absolwent Wydziału Psychologii UW. Ukończył Szkołę Trenerów Dramy Drama Way oraz profesjonalne kursy w dziedzinie Teatru Zaangażowanego Społecznie: „Teatr ze Społecznością", prowadzony przez Johna Somersa oraz „Teatr Forum" i „Rainbow of Desire: wprowadzenie do Teatru i Terapii Augusto Boala" - oba prowadzone przez Adriana Jacksona, kurs "Making A Scene For Change", prowadzony przez Deirdrę Quinlan, warsztaty z metody bibliodramy, prowadzone przez Annę Łobodę, Marię Schejbal, Piotra Kostuchowskiego.

 

Ukończył też wiele kursów i warsztatów aktorskich z zakresu konstruowania postaci, improwizacji, ruchu scenicznego, teatru fizycznego, emisji głosu, performance'u prowadzonych przez polskich i międzynarodowych twórców: Leszka Mądzika, Annę Nabiałkowską, Katarzynę Sobiszewską, Małgorzatę Kaczmarską, Tomasza Rodowicza, Pau Bachero, Olivera Pollaka, Irinę Andreevą, Miřenkę Čechovą, Radima Vizvary, Tristana Jacobsa, Michała Sufina, Aurorę Lubos, Magdalenę Ptasznik, Weronikę Pelczyńską, Izabelę Chlewińską, Marię Stokłosę, Margi Suresha.

 

Jest aktorem teatralnym od ponad 10 lat (ostatnio w Teatrze Studyjnym, Sztuce Ciała, Teatrze Adekwatnym Młodszym), w spektaklach teatru dramatycznego, fizycznego, zaangażowanego społecznie (Teatr Forum, Teatr w Edukacji). 

Jest autorem i realizatorem projektów kulturalno-społecznych, realizowanych metodą Teatru ze Społecznością: trzech edycji Art Generacji – w Warszawie, woj. podkarpackim, woj. kujawsko-pomorskim oraz projektów w ramach programu Lato w Teatrze: w Górznie, Jabłonowie Pomorskim, Pruszkowie. Rozwija metodę zastosowania teatru i dramy w edukacji filmowej.

 

Ma również ponad 10-letnie doświadczenie animacyjno-trenerskie w ramach wielu projektów adresowanych do młodzieży i nauczycieli, m.in. w Centrum Edukacji Obywatelskiej, Filmotece Szkolnej, Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej, w Forum Dialogu, również w projektach realizowanych w środowiskach międzynarodowych. Przez kilka lat był nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Pedagogiki Specjalnej.

 

e-mail: adam.gasecki@dramaway.pl
tel.: 503 678 367